قوانین آموزشی آکادمی ملی کاریسان

۱. در دوره‌های کوتاه‌مدت و پروژه‌محور آکادمی، دانش‌پذیر موظف است حداکثر تا یک ماه پس از ثبت‌نام، اقدام به ارائه پروژه پایان دوره نماید.
۲. در صورتی که به هر علتی، دانش‌پژوه نتواند در این بازه زمانی اقدام به ارایه پروژه درسی خود نماید، می‌بایست با مشاوران آموزشی آکادمی تماس بگیرد تا امکان تمدید دوره را برای وی فراهم کنند.
۳. ثبت‌نام همزمان در چند دوره آموزشی کوتاه‌مدت توسط دانش‌پذیران امکان‌پذیر می‌باشد.
۴. بعد از ثبت‌نام و دریافت منابع آموزشی، امکان انصراف از سیستم آموزشی وجود ندارد.
۵. به واسطه شیوه آموزش مجازی کاریسان، امکان مراجعه و رفع اشکال حضوری وجود ندارد و دانش‌پژوه می‌بایست با استفاده از سیستم‌های کمک‌آموزشی آنلاین، پرسش‌های خود را با کارشناسان آموزشی ما مطرح نمایند تا همکاران آکادمی پاسخگوی آن‌ها باشند.
۶. ارزشیابی دوره‌های پروژه‌محور بر اساس پروژه‌ی درسی دانش‌پژوهان و اعلام نظر استاد مربوطه انجام می‌شود و به چهار رتبه: ضعیف، متوسط، خوب و عالی طبقه‌بندی می‌شود و فقط برای دانش‌پذیران رتبه‌های خوب و عالی،گواهینامه صادر می‌شود و مابقی رتبه‌ها می‌بایست دوباره پروژه خود را ارسال کنند.
۷. در سیستم آموزشی پروژه‌محور، اگر دانش‌پژوه در ارزیابی امتیاز ضعیف یا متوسط را کسب نماید، می‌تواند بدون هزینه و تا ۳ بار اقدام به ارائه مجدد پروژه پایان دوره نماید.
۸. در صورت کسب امتیاز ضعیف و متوسط در یک دوره آموزشی و برای چهاربار متوالی، دانش‌پژوه باید مجدد ثبت‌نام کند و موظف به پرداخت مجدد هزینه دوره به صورت کامل می‌باشد.
۹. ارزشیابی پروژه‌های پایان دوره سیستم آموزشی پروژه‌محور را استادان مربوط به هر درس انجام می‌دهد.
10. به ازای هر ۱۰ صفحه آموزش، باید حداقل یک صفحه A4 پروژه درسی توسط دانش‌پذیر تدوین گردد.
۱۱. در برخی موارد، به تشخیص همکاران آکادمی، سوابق کاری و آموزشی و اجرایی دانش‌پژوه به عنوان پروژه پایان دوره پذیرفته می‌شود.
۱۲. پروژه‌ پایان دوره می‌تواند چکیده‌ای از منابع آموزشی ارسال شده برای دانش‌پژوه و یا یک تحقیق علمی، پیرامون موضوع دوره باشد.
۱۳. منابع آموزشی در قالب فایل پی‌دی‌اف و به‌صورت دانلودی در اختیار دانش‌پذیران قرار می‌گیرد.
۱۴. محتوای منابع آموزشی با رویکرد دوره‌های کوتاه مدت آموزشی و به‌صورت فشرده و دانلودی ارائه می‌گردد.
۱۵. حقوق مادی و معنوی دروس الکترونیکی که در دوره‌های مجازی تدوین و تولید می‌گردد به آکادمی کاریسان تعلق دارد. هرگونه بازنشر این دروس به هر شکلی و در هر قالبی امکان‌پذیر نیست.
۱۶. برای دانش‌پذیران دوره‌های آزاد آکادمی کاریسان، گواهینامه‌ی ملی فارسی، گواهینامه لاتین، کارت دانش‌پذیری و همچنین گواهینامه با مهر دادگستری صادر می‌شود. و برای دانش‌پذیران دوره‌های ضمن خدمت، در کنار گواهینامه‌ی ملی فارسی، گواهینامه لاتین، کارت دانش‌پذیری و همچنین گواهینامه با مهر دادگستری، گواهینامه مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده‌نگری نیز صادر می‌شود.
۱۷. نحوه ثبت‌نام در آکادمی صرفاً از طریق وب‌سایت کاریسان انجام می‌گیرد و پشتیبانی از دوره‌ها نیز به‌صورت تلفنی است.
۱۸. شهریه‌ی دوره‌ها در واحد امور مالی کاریسان تعیین شده و دانش‌پذیران می‌توانند از طریق درگاه پرداخت آنلاین، نسبت به پرداخت شهریه‌ی خود اقدام نمایند.
۱۹. صدور گواهینامه پایان دوره برای دانش‌پژوهان کاریسان، بعد از گذراندن موفق پایان دوره صادر می‌گردد و این گواهینامه‌ها جهت ارائه به شرکت‌ها و سازمان‌ها صرفاً به‌منظور تایید گذراندن دوره آموزشی کوتاه مدت در این مرکز آموزشی بوده و به هیچ عنوان معادل مدارک دانشگاهی نیستند.
۲۰. دانش‌پذیران گرامی موظفند قبل از ثبت‌نام تحقیق کنند که گواهینامه‌های صادره مرکز برای هدف اصلی آنها (مانند ادامه تحصیل، ترفیع شغلی و…) قابل پذیرش توسط مجموعه‌های مربوطه می‌باشد یا خیر؛ زیرا آکادمی کاریسان هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده ندارد.
۲۱. آکادمی ملی کاریسان، در صورت بروز هرگونه اختلاف (تا قبل از صدور گواهینامه آموزشی)، ضمن باز پس دادن شهریه دانش‌پذیر، خدمات آموزشی وی را قطع می‌کند؛ ضمناً زمان اعلام هرگونه اختلاف از سوی دانش‌پذیر نیز حداکثر 5 روز پس از ثبت‌نام می‌باشد.
۲۲. در این آیین‌نامه، تنها به ذکر اصول اکتفا شده و تفسیر مفاد آن به عهده‌ی آکادمی است.
۲۳. این آیین نامه از تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۶ برای کلیه‌ی دانش‌پذیران آکادمی، لازم‌الاجرا است.

قوانین