کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
دکتر مرضیه بلاغی اینالو – متخصص قلب و عروق

توضیحات آگهی

شماره تماس:
07132344715 – 09028532100
اینستاگرام:
dr.marziye.balaghi
آدرس:
شیراز، خیابان زند، روبه روی بیمارستان شهید فقیهی، حدفاصل صورتگر و پوستچی، جنب سوپر زند، ساختمان هانیه، طبقه 1، واحد 5

دکتر مرضیه بلاغی اینالو – متخصص قلب و عروق در شیراز
دکتر مرضیه بلاغی اینالو

بورد تخصصی قلب و عروق
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
شماره نظام پزشکی : 123256

تشخیص و درمان:

فشارخون
بیماری عروق کرونر
نارسایی قلبی
آریتمی قلبی
بیماری دریچه ای قلب
غربالگری بیماری های قلب
مشکلات قلبی و عروقی دوران بارداری
چربی خون

خدمات پاراکلینیک:

اکوگاردیوگرافی داپلر رنگی
آنژیوگرافی
نوار قلب
تست ورزش
هولتر 24 ساعته فشار خون
هولتر 24 ساعته ضربان قلب

مراحل ویزیت قلب :

گرفتن نوار قلب
معاینه فیزیکی و گرفتن شرح حال دقیق از بیمار توسط پزشک متخصص قلب و مشاهده نوارقلب بیمار وتفسیر آن
در صورتی نیاز انجام اکو کاردیو گرافی برای بررسی و مشاهده ساختار و عملکرد قلب
در صورت شک تشخیصی پزشک قلب به گرفتگی عروق خون رسان قلب که عروق کرونر نامیده می شوند از تست های تشخیصی غیر تهاجمی و در صورت نیاز تست تهاجمی استفاده می شود که آسانترین و پر کاربرد ترین تست غیر تهاجمی تست ورزش است.
در صورتی که شک تشخیصی گرفتگی عروق کرونر بالا باشد دقیقترین روش تشخیص آنژیو گرافی است که لزوم انجام آن توسط پزشک‌متخصص با توجه به نتیجه معاینه فیزیکی و سایر تستها تایید میگردد.
از هولتر فشار بر حسب ضرورت در بعضی از بیماران برای تشخیص و درمان بهتر فشار خون استفاده می شود.
از هولتر ریتم بر حسب ضرورت در بعضی از بیماران برای تشخیص انوای آریتمی های قلبی استفاده می شود.

نوار قلب ‌‌(ECG):عملکرد سیستم هدایتی قلب را نشان می دهد و جزء معاینه فیزیکی قلب است از آن برای تشخیص آریتمی های قلبی، ایسکمی قلب ‌استفا ده می شود البته انواع بیماری های ساختاری قلب و فشار خون بالا نیز روی نوار قلب بیمار بر حسب شدت بیماری تاثیراتی دارند.

بیماری میوپاتی ( HCM ): در این بیماری ضخامت دیواره ی بطن چپ افزایش می یابد که این افزایش به مرور باعث کاهش پمپاژ قلب، کاهش اندازه ی بطن چپ، افزایش احتمال آریتمی های قلبی و مرگ ناگهانی می شود. ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارد و در واقع این بیماری شایع ترین علت مرگ ناگهانی در جوانان ورزشکار است، ممکن است فرد مبتلا مدت ها بدون علامت باشد اما علائم شایع عبارتند از: درد قفسه سینه و تنگی نفس در حالت فعالیت،ت پش قلب، سنکوپ در هنگام یا بعد از فعالیت. تشخیص اصلی این بیماری با اکو کاردیو گرافی است، درمان شامل درمان های دارویی و در موارد مورد نیاز درمان های جراحی و تعبیه ی دفیبریلاتور داخل قلبی می باشد. تمام خویشاوندان درجه اول فرد مبتلا باید حتما از نظر ابتلا بررسی شوند.
ورزش های ممنوع در بیماران قلبی :

ورزشهایی مانند وزنه برداری که نیاز به زور زیاد دارد، فشار زیادی به سیستم قلب وعروق وارد می کنند و اصلا توصیه نمی شوند.
رفتن به سونا و جکوزی ..
هرگونه ورزش در سطح حرفه ای و قهرمانی
هر ورزشی که همراه با حرکات شتابی شدید و ناگهانی است چون در این حالت خطر ایجاد اختلال ریتم وجود دارد که می تواند حتی کشنده باشد.
در پایان یادمان باشد که فرد مبتلا به بیماری قلبی باید حتما هرگونه فعالیت ورزشی حتی فعالیت ورزشی از نوع هوازی را تحت نظر و راهنمایی پزشک معالج خود انجام دهد.

ورزش های مفید برای بیمار های قلبی :
ورزش های مفید برای سیستم قلب و عروق ورزش های هوازی هستند، این ورزش ها شامل پیاده روی، دویدن ملایم، دوچرخه سواری، شنا در آب ولرم و پیاده روی در سطح استخر، طناب زدن و .. است، مدت مناسب ورزش در هفته بین سه تا پنج بار از ورزش های ذکر شده به مدت نیم ساعت در هر بار ورزش کردن می باشد
بیماری دریچه میترال :
دریچه میترال یکی از بیماریهای شایع قلبی با شیوع بالاتر در خانم ها و در عین حال یک بیماری اغلب خوش خیم است. در این بیماری به علت اختلال عملکرد لت های دریچه در هنگام انقباض قلب دریچه کاملا بسته نمی شود و از آنجا که دریچه ی میترال مابین دهلیز چپ و بطن چپ قرار دارد، مقداری از خون به سمت دهلیز چپ بر میگردد این برگشت خون معمولا خفیف است اما از آنجایی که با احتمال کم امکان پیشرفت وجود دارد بیمار باید به صورت دوره ای ویزیت شود. تشخیص دقیق این بیماری توسط اکوکاردیو گرافی انجام می شود.این بیماری معمولا بدون علامت است اما علامتهای شایع آن عبارتند از تپش قلب ،درد قفسه سینه ،اضطراب ونگرانی در بیمار و گاهی تنگی نفس.شامل درمان :علامتی بیمار واکو کاردیو گرافی دوره ا ی برای بررسی دریچه و میزان بازگشت خون است و تنها در مواردی که با برگشت خون شدید ( نارسایی میترال شدید)همراه باشد نیار به اقدامات مداخله ای جراحی دارد.
اینستاگرام : dr.marziye.balaghi
آدرس : شیراز، خیابان زند، روبه روی بیمارستان شهید فقیهی، حدفاصل صورتگر و پوستچی، جنب سوپر زند، ساختمان هانیه، طبقه 1، واحد 5
شماره تماس : 07132344715 – 09028532100

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکتر مرضیه بلاغی اینالو – متخصص قلب و عروق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *