کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
مرکز حرکات اصلاحی تن آسا

توضیحات آگهی

شماره تماس:
071-36302826 – 09120885589
وب سایت:
www.hetanasa.ir
اینستاگرام:
markaz.harekat_eslahi_tan_asa
آدرس:
شیراز، ایمان شمالی، جنب بانک صادرات، ساختمان مجد، طبقه 2

مرکز حرکات اصلاحی تن آسا – مرکز تخصصی آنالیز بدن و حرکات اصلاحی زیر نظر متخصص در راستای درمان اسکولیوزیس / پشت تابدار / اسکلیوز ، کف پای صاف ، چرخش مچ پا ، زانو ضربدری / پای ضربدری ، گودی کمر ، کایفوز / قوز پشتی ، زانو پرانتزی / پای پرانتزی در شیراز
مرکز حرکات اصلاحی تن آسا

اولین مرکز تخصصی حرکات اصلاحی ورزشی در شیراز

خدمات مرکز حرکات اصلاحی تن آسا :

انجام تست آنالیز کامل بدن از لحاظ میزان توده عضلانی، توده چربی، املاح معدنی و میزان آب بدن با دستگاه بادی کامپوزیشن
ارزیابی ناهنجاری های وضعیتی و اختلالات اسکلتی عضلانی، کف پای صاف، پای پرانتزی، پای ضربدری، زانو عقب رفته، گودی کمر، کایفوز (قوز)، اسکلیوز و شانه نابرابر، سر به جلو
ارائه پروتکل های تمرینی برای بهبودی و پیشگیری از ناهنجاری های وضعیتی و اختلالات اسکلتی عضلانی
ارائه پروتکل تمرینی ویژه برای افراد خاص ام اس، کودکان، ناتوان جسمی، سالمندان
ارائه پروتکل های تمرینی ویژه برای ورزشکاران آسیب دیده
افزایش قد
ارائه ورزش های خاص برای پیشگیری از کمر درد، گردن درد و زانو درد
ورزش های مناسب کودکان و نوجوانان چاق​

درمان ناهنجاری های :

ناهنجاری های گردن و کتف : کج گردنی – سر به جلو – صاف شدن گردن (از بین رفتن قوس گردنی) – شانه های نابرابر – کتف بالدار
ناهنجاری های اندام فوقانی : ناهنجاری های آرنج – ناهنجاری های دست – کایفوزیس / قوز پشتی – لوردوزیسگودیکمر – پشت صاف – پشت تابدار / اسکلیوزانحراف جانبی ستون فقرات – کج پشتی – سندروم متقاطع تحتانی – سندروم متقاطع تحتانی – انحراف جانبی لگن
ناهنجاری های اندام تحتانی : زانو ضربدری / پای ضربدری – زانو پرانتزی / پای پرانتزی – زانو عقب رفته – پیچش داخلی و خارجی درشت نی – کف پای صاف – کف پای گود – شست کج – انگشت چکشی – سندروم بد راستایی

پاسچر آنالایزر :
ساختار قامتی یکی از مهم ترین موضوعات مهم در ورزش و سلامت است. ناهنجاری های ساختار قامتی علاوه بر این که سلامت جسمانی فرد را تحت تاثیر قرار داده، بر عملکرد ورزشی افراد نیز تاثیر زیادی دارد. وجود ناهنجاری در قامت موجب بروز بیماریها و جلوگیری از زندگی سالم می شود. به عنوان نمونه وقتی صحبت از درد مفاصل می شود، شاید اصلا وضعیت صحیح بدن و ناهنجاری قامتی به ذهن ما خطور نکند، اما عدم قرار گرفتن اسکلت و ساختار قامتی بدن در وضعیت های صحیح آن موجب بروز ناهنجاری قامتی و ایجاد درد در مفاصل می شود. از طرفی داشتن ساختار قامتی مناسب موجب بهبود اجرای حرکتی افراد در ورزش می شود. پس سنجش و مطالعه ساختار قامت افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. برای سنجش ساختار قامت افراد روش های میدانی زیادی وجود دارد، ولی اکثر این روش ها از دقت مناسب برخوردار نبوده و یا روش های سنجش پیچیده ای دارند. از این رو فراهم اوردن ابزار مناسب جهت سنجش دقیق و اسان این فاکتور ضروری می باشد.
دستگاه انالیز ساختار قامتی جهت سنجش و ارزیابی انحرافات اسکلتی بدن از جمله شانه ها، گردن، لوردوزیس، انحرافات پا و… ساخته شده است. به کمک این دستگاه می توان با تشخبص به موقع، درمان را تجویز کرد. دقت این دستگاه یک درجه می باشد و دستگاه قابلیت بازیابی نتایج و مقایسه ازمایشهای قبلی را دارد. انحرافات قامتی ممکن است در اثر عدم توازن عضلانی و ضعف عضلات و مفاصل باشد.
روش آنالیز:
آنالیز به وسیله مشخص کردن جایگاه مفاصل و ارزیابی کامپیوتری تصاویر بروش فوتوگرامتری صورت می گیرد. نتایج در برنامه به صورت گزارش های انفرادی ارایٔه می شود.
این سیستم می تواند برای پایش تندرستی (چگونگی استقرار سیستم اسکلتی – عضلانی)، ارزیابی انحرافات اسکلتی بدن از جمله شانه ها، گردن، لوردوزیس، انحرافات پا و… استفاده شود.

انحراف شست (به انگلیسی: Bunion) یا هالوکس والگوس (Hallux valgus) که در فارسی به آن قوز شست پا و شصت کجی هم گویند، نوعی بدشکلی انگشت شست پا است. هالوکس والگوس یا قوز شست پدیده شایعی در انگشتان پا است و ۹۰٪ موارد آن در زنان اتفاق می‌افتد.

انحراف شست (به انگلیسی: Bunion) یا هالوکس والگوس (Hallux valgus)

عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند :

پوشیدن کفش های پاشنه بلند یکی از بزرگترین عوامل ایجاد درد و خستگی در پا می باشند. علاوه بر پا، زانو ها، مفصل ران، کمر و حتی گردن نیز می توانند به دنبال پوشیدن کفش های پاشنه بلند دچار آسیب شوند.

– با پوشیدن کفش های پاشنه بلند بیشتر وزن بدن به قسمت جلوی پا منتقل شده و این در حالی است که وزن باید روی قسمت جلو و عقب پا تقسیم شود، بنابراین به علت عدم توانایی تحمل وزن قسمت جلوی پا مستعد آسیب می شود.
– یکی از شایعترین آسیب هایی که در اثر این فشار زیاد به قسمت جلوی پا ایجاد می شود بیماری متاتارسالژیا است.
– در پاسخ به وزن زیاد روی قسمت جلویی پا بدن شروع به ساختن استخوان های اضافه در مفاصل انگشتان می کند که سبب ایجاد درد می شود.
– فشار زیاد به تدریج باعث ایجاد شکستگی هایی با نام شکستگی فشاری در استخوان های جلوی پا می شود.
– پا به عنوان یک جذب کننده ی شوک در زمان راه رفتن عمل می کند، با انتقال وزن به قسمت جلوی پا این نقش پا نیز از بین می رود و نیروی عکس العمل زمین به مچ، زانو، ران، کمر و … وارد می شود.
– ایجاد بدشکلی در انگشتان که شایعترین این بدشکلی ها هالوکس ولگوس نامیده می شود که در این بدشکلی انگشت شصت پا به سمت خارج منحرف می شود در کفشهای پاشنه بلندی که نوک تنگ دارند.
– کوتاه شدن تاندون آشیل که در پشت مچ پا قرار گرفته است و بروز درد مچ پا
– پیچ خوردگی مچ پا، شکستگی های پا، کاهش تعادل و خطر زمین خوردن
– کوتاه و سفت شدن عضله پا
– درد و بی ‌حسی انگشتان

نکاتی در رابطه با کودکان و پای آن ها :

والدین امروزه بیش از پیش نگران وضعیت کف پای کودکان خود هستند. از دلائل این امر شایع شدن اختلالات پاسچرال و اختلالات بدنی، عدم آگاهی رسانی دقیق در این رابطه، سودجویی افراد برای کسب منفعت در این رابطه و غیره می باشد. در این قسمت برخی از نکات مهم در رابطه با کودکان و سلامت پای آن ها بیان خواهد شد. برخی از مطالب ذیل از کتاب بیماری های پا، نوشته جولیوس فاست ترجمه نصرت الله رییسی انتشارات پیک فرهنگ می باشد.
– سن دقیقی برای راه رفتن کودکان نمی توان در نظر داشت. بیشتر کودکان در یک سالگی به راه می افتند ولی برخی از آن ها تا سه سالگی نیز راه رفتن اصولی ندارند (البته در این موارد باید با یک متخصص مشورت گردد زیرا امکان وجود برخی از مشکلات وجود دارد).
– در سال های ابتدایی که کودک به راه می افتد، نیاز به هیچ گونه کفشی وجود ندارد.در واقع گیرنده های کف پای نوزاد باید به صورت مطلوب با زمین و با سطوح مختلف ارتباط گرفته تا بتوانند زنجیره های بازتابی و زنجیره های پایداری بازتابی بدن را شکل دهند. از این رو ره رفتن روی کف چوبی، چمن، شن، خاک و غیره برای کودک می تواند کمک کننده باشد. هرچه گیرنده های عمقی کف پا بر روی سطوح مختلفی فعال شده و درگیر شوند، عملکرد زنجیره اندام تحتانی بهتر خواهد بود.
– استفاده از جوراب نیز دقیقا به مانند کفش یاعث محدود کردن گیرنده های حس عمقی کف پا می گردد. جوراب ها مانند کفش ها با بستن انگشتان و تحت فشار قرار دادن مداوم آن ها می توانند از رشد عادلی پا جلوگیری کنند.
– در یک وضعیت مطلوب، باید به کودک اجازه داده شود تا سن شش سالگی پا برهنه راه برود. این عمل شانس رشد طبیعی را به پاهای او خواهد داد و انگشتانش رشد خوبی خواهند داشت. ضمن اینکه گیرنده های حس عمقی نیز به نحو احسن رشد خواهند کرد.
– در رابطه با انتخاب کفش برای کودک، کفش باید جادار باشد. به دلیل رشد سریع کودک، باید هر ماه بررسی شود. ممکن است کفشی که در این ماه برای کودک انتخاب می گردد در ماه بعد برای وی مناسب نباشد. همچنین کفش باید کاملا منعطف باشد.
– استفاده از کفی های طبی در سنین پایین برای کودکان بسیار آسیب زاست. متاسفانه امروزه تجویز کفی طبی به یک صنعت مالی تبدیل شده و به همین دلیل خطراتی را نیز داراست. پای کودک باید تا سن هفت الی هشت سالگی اجازه رشد طبیعی خود را داشته باشد. کف پای صافی که اغلب کودکان دارند، با تکامل کودک اصلاح می گردد. اگر کفی طبی برای این افراد تجویز گردد، این کفی جلوی تکامل قدرت عضلات کف پایی را گرفته و مشکل فرد را ماندگار می کند (البته در مواردی که صافی کف پا بسیار شدید است، باید با یک متخصص مشورت گردد).
– در سنین پایین به نظر می رسد که برخی از کودکان قوس کف پا ندارند. این امر می تواند به دلیل وجود پدهای چربی در قسمت کف پایی باشد.
به کودکان خود اجازه دهید مانند سرخپوستان رفتار کنند. روی سطوح مختلف راه بروند (سطوحی که آسیب زا نباشند). الگوهای طبیعی بدن را دنبال کنند و فعال باشند.

نکاتی در رابطه با کودکان و پای آن ها :

تنیس البوو علائم و حرکات اصلاحی آن :

تنیس البو یا آرنج تنیس بازان یکی از شایع ترین مشکلات در آرنج است که اغلب در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی رخ می دهد. تنیس البو شایعترین علت درد آرنج است که اغلب سبب بروز درد در قسمت خارجی آرنج می شود. این بیماری یک عارضه پایدار و پیشرونده بوده و امکان بهبودی خودبخودی آن وجود ندارد. از آنجایی که این بیماری اغلب در افراد ورزشکار بخصوص افرادی که ورزش تنیس انجام می دهد شیوع بیشتری دارد با این نام شناخته می شود.

انجام فعالیت های تکراری که با حرکات مکرر آرنج و دست همراهند مهمترین عامل زمینه ای در بروز تنیس البو است. این عارضه در اثر التهاب تاندون عضلاتی که در قسمت خارجی ساعد قرار داشته و موجب حرکت مچ و انگشتان دست می شوند، رخ می دهد.
حرکات اصلاحی آرنج و انجام تمرینات مخصوص آرنج موثرترین روش در درمان تنیس البو است.
در صورتی که بیمار اقدامات درمانی را انجام نداده و به فعالیت های خود ادامه دهد موجب افزایش فشار به تاندون های مرتبط شده که این امر می تواند منجر به جدا شدن کلاژن های نابالغ از یکدیگر و ایجاد یک التهاب مزمن شود. درد و التهاب در محل اپی کوندیل خارجی اصلی ترین علامت این عارضه است. درد در زیر سر استخوان رادیوس یا پایین تر از اپی کوندیل خارجی نیز در بسیاری موارد گزارش می شود. بیمار هنگامی می تواند به فعالیت های عادی خود بازگردد که علائم بیماری بهبود یافته و مشکلی در انجام حرکات مقاومتی و کششی آرنج نداشته باشد.
شروع فعالیت های روزمره ورزشی مانند تنیس منوط به کاهش درد سایر علائم بیماری است.

علائم تنیس البو :
شروع درد در اثر این بیماری اغلب تدریجی بوده و با پیشرفت بیماری تشدید می شود.
در مراحل اولیه، درد آرنج هنگام فعالیت و علائمی از قبیل تحریک، التهاب، درد و ضعف آرنج دیده می شود. فعالیت های تکراری سبب تشدید درد آرنج می شود.
در مرحله بعدی انجام فعالیت سبب تشدید درد شده و پس از فعالیت نیز درد وجود دارد. در این مرحله قسمت خارجی مفصل گرم و ملتهب شده و نسبت به لمس حساس می شود. درد سبب کاهش فعالیت و محدودیت حرکات آرنج شده و تا ساعد و مچ دست نیز منتشر می شود. در برخی موارد درد به سمت شانه و قسمت پروگزیمال نیز انتشار می یابد.
در مراحل پیشرفته تر درد به طور مزمن وجود داشتهداده و حرکات فرد دردناک و دچار اختلال می شود. انجام فعالیت در این شرایط سبب تشدید درد، ناراحتی و عوارض بیماری می شود. اختلال در حرکات طبیعی مچ دست و آرنج در تمام مراحل دیده می شود.

اسکولیوز چیست ؟
اسکولیوز عبارت است از انحراف طرفی ستون مهره ها، به نحوی که زاویه شوکی مهره ها به سمت تقعر و بدنه مهره ها به سمت تحدب چرخش پیدا می کند. به عبارت دیگر هنگامی که از روبرو به ستون مهره ها نگاه می کنیم ستون مهره مستقیم و در امتداد یک خط عمودی صاف می باشد.
هر گاه این خط صاف دچار خمیدگی گردد در نگاه از روبرو دیگر ستون مهره بصورت یک امتداد مستقیم دیده نمی شود و به یک یا هر دو سمت دچار خمیدگی می شود که به این امر اسکولیوز یا انحراف جانبی ستون مهره می گوئیم.
ایجاد اسکولیوز یک روند تدریجی دارد. اسکولیوز معمولاً درست قبل یا در خلال بلوغ مورد توجه قرار می گیرد. زمانی که جهش رشدی در فرد ایجاد شده است. بروز اسکولیوز در خانم ها شایع تر از آقایان می باشد. در موارد کمی اسکولیوز در دوره نوزادی تشخیص داده می شود و لذا درمان زودتر شروع می گردد.

انواع اسکولیوز
تقسیم بندی اسکولیوز بر اساس مادرزادی و یا اکتسابی بودن به شرح زیر است:
۱- مادرزادی : فرد به هنگام تولد، دارای ناهنجاری مهره ای بوده و ستون فقرات وی انحراف جانبی دارد.
۲- اکتسابی : به انواعی از اسکولیوز اطلاق می شود که فرد در طول دوران زندگی تحت تأثیر عوامل مختلف به آن دچار می شود.

عوارض اسکولیوز

درد
اختلال در عملکرد سیستم قلبی – ریوی
اختلالات عصبی
اختلال در راه رفتن
کاهش تحرک ستون فقرات

علائم و نشانه ها

در شروع بیماری اغلب اسکولیوز درد ندارد و می تواند تشخیص آن مشکل باشد.
قرار نداشتن شانه ها یا دو سمت لگن در یک سطح مثلاً یک شانه بالاتر از شانه دیگر باشد.
وجود داشتن یک حالت برجستگی یا کوهان در یک سمت ستون مهره در قسمت پشت
ضعف عضلات یک سمت ستون مهره که در معاینه بصورت تحلیل رفتن عضلات یک سمت ستون مهره خود را نشان می دهد.
کمردرد مزمن
افتادگی شانه ها
خوابیدن روی یک سمت در هنگام دراز کشیدن به پشت در اثر چرخش به یک سمت ستون مهره.

تشخیص

بررسی شرح حال که در بالا اشاره شد
معاینه ستون مهره توسط متخصصین حرکات اصلاحی برای بررسی انحناء آن که آیا اسکولیوز کمر وجود دارد یا اسکولیوز در ناحیه قفسه سینه وجود دارد.
در معاینه پزشک از شما می خواهد تا به جلو خم شوید ( مثل حالت رکوع ) و وی در این حالت انحراف ستون مهره شما را به یک سمت بررسی می کند.
انجام رادیوگرافی ستون مهره برای بررسی دقیق تر وجود یا عدم وجود اسکولیوز. در صورت وجود اسکولیوز پزشک از روی عکس رادیوگرافی می تواند میزان اسکولیوز و درجه آن را اندازه گیری کند.

اصلاح وضعیت اسکولیوز

در این فرد، پس از یک دوره تخصصی حرکات اصلاحی ویژه اسکولیوز، تغییرات زیر مشاهده شد

اصلاح چرخش مهره های کمری خصوصا مهره چهارم و پنجم. همانطور که مشخص است، چرخش زواید خاری مهره ها قبل و پس از تمرین نمایان است.
شیب راس قوس توراکولومبار که تقریبا به وضعیت طبیعی نزدیک تر شده است.
بهبود زاویه کلی قوس به طوری که به خط وسط نزدیک تر شده است.
بهبود وضعیت کامپرشن مهره ها و فاصله بین مهره ای
در عکس های خلفی، بهیود چروک قوس مقعر لومبار
بهبود وضعیت هایک سمت راست لگن
بهبود الایمنت لگن در صفحات مختلف
بهبود شکل قوس

پرونیشن چیست؟؟
پرونیشن حرکت به سمت داخل پا در زمان راه رفتن می باشد بطوریکه این حرکت به داخل، نیروی وزن بدن را بصورت یکنواخت بروی پا توزیع می کند.
در یک پای نرمال و در پیاده روی استاندارد پا حدود 15 درصد، از مفصل قوزک، به سمت داخل چرخش دارد، که در این حالت پا بطور کامل با زمین در تماس می باشد و قادر است که تمامی وزن بدن را بدون هیچ مشکلی تحمل نماید. پرونیشن نرمال برای جذب ضربه بسیار ضروری می باشد و کمک می کند تا پا بطور یکنواخت از سر پنجه ها، در زمان راه رفتن، از زمین جدا شود.
بطورکلی در راه رفتن طبیعی، در زمان فرود پا، ابتدا قسمت بیرونی پاشنه پا با زمین در تماس می باشد و سپس، در زمان جدا شدن پا از زمین، سر پنجه های پا آخرین نقطه ای است که با زمین در تماس می باشد. در این حالت در زمان جداشدن سرپنجه از روی زمین نیروی وزن بطور یکنواخت روی سرپنجه پا توزیع می شود.
قوس کف پا تاثیر مستقیمی بروی پرونیشن دارد، و این مسئله باعث می شود که پرونیشن از حالت طبیعی خود خارج شود، و یا بعبارت دیگر قوس کف پا ممکن است که باعث چرخش بیش از حد پا به سمت داخل و یا چرخش کمتر از حد استاندارد پا به سمت داخل شود. اگر کف پای شما دارای قوس نرمال می باشد، لذا پرونیشن پای شما طبیعی می باشد و این بدان مفهوم می باشد که در زمان راه رفتن نیروی وزن پای شما بصورت یکنواخت بروی پای شما توزیع می شود. افرادی که کف پای تقریبا یا تماما صافی دارند، پای آنها دارای پرونیشن بیش از حد می باشد، از طرفی دیگر افرادی که دارای قوس کف پای زیاد می باشند دارای پرونیشن کمتر از حد استاندارد می باشند و یا بطور کلی پای آنها به سمت خارج چرخش دارد.
در این حالت مانند پرونیشن نرمال، در زمان فرود پا، ابتدا قسمت بیرونی پاشنه پا با زمین در تماس می باشد، با این تفاوت که در این حالت چرخش پا به سمت داخل بیش از 15 درصد می باشد که در این حالت به اصطلاح می گویند که پا بیش از حد پرونیشن دارد. در این حالت پا و قوزک در پایدار نگه داشتن بدن دارای مشکل می باشند، و نیروی ضربه ای وارده از زمین به خوبی توسط پا جذب نمی شود. با توجه به اینکه در این حالت چرخش به سمت داخل پا بیش از حد می باشد لذا در زمان جدا شدن پا از زمین، در زمان راه رفتن، پا بطور یکنواخت از سر پنجه ها جدا نمی شود و در این حالت پا از دو انگشت داخلی و بزرگ جهت جدا شدن از روی زمین کمک می گیرد و بیشترین نیرو به این دو انگشت بزرگ پا وارد می شود.
پرونیشن بیش از حد پا، باعث اعمال فشار و سفتی بیشتر بروی عضلات می شود، که این امر می تواند منجر به ایجاد پینه بروی کف پا، مصدومیت زانوی دونده، التهاب غلاف کف پا و التهاب تاندون آشیل شود.

تکست نک text neck
اگر مانند اکثریت مردم باشید، احتمالا زمان زیادی را صرف کار با تلفن همراهتان می کنید، با دوستانتان ارتباط برقرار می کنید و یا جلسات مهمی را از طریق تلفن همراه تنظیم می کنید. متاسفانه استفاده زیاد از تلفن همراه گردن را در معرض خطر بدفرمی قرار می دهد و باعث بروز درد گردن و شرایطی به نام تکست نک می شود.

تکست نک text neck به اصطلاح به گردن درد و بدفرمی در گرن گفته می شود که ناشی از استفاده طولانی مدت از موبایل و وسایل الکترونیک مشابه می باشد.وزن سر به طور متوسط بین 4.5 تا 5.5 کیلو گرم است، اما وقتی سر به اندازه 15 درجه به سمت جلو خم می شود، وزن آن بیشتر از 2 برابر می شود.بدتر اینکه چانه خود را به گردن نزدیک می کنند، سر را حدود 60 درجه به جلو خم کرده اند که وزن سر را خیلی بیشتر افزایش می دهد. سعی کنید سر و ستون فقرات را در حالت خنثی قرار دهید، طوری که گوش ها درست در بالای شانه ها قرار بگیرند. به این منظور تلفن همراه یا تبلت خود را کمی بالاتر و نزدیک به چشم هایتان نگه دارید تا به این ترتیب فشار وارد شده به گردن به حداقل برسد.
از جمله وضعیتهای شایع در بخش سر و گردن، عارضه سر به جلو می باشد

این وضعیت معمولا با کایفوزیس و شانه گرد در ارتباط است

افرادی که ساعتهای زیادی از رایانه و گوشی استفاده می کنند بیشتر در معرض این وضعیت قرار دارند
از عوارض همراه با سر به جلو می توان به دردهای گردن، سر و مفصل فک اشاره کرد.

​کف پای صاف
کف پای صاف عارضه‌ای است که در آن بیماران فاقد قوس‌های استاندارد درکف پا هستند. قوس‌های موجود در کف پا نیروهایی که از طرف زمین به بدن اعمال می‌شود را کاهش داده و اجازه ورود به همه نیروهای وارده را به بدن نمی‌دهند اما در افراد با کف پای صاف میزان زیادی این نیروها به دلیل فقدان قوس پا به سمت بدن اعمال شده و در دراز مدت می‌تواند منجر به بروز عوارض زنجیره وار در تمام مفاصل بدن خصوصاً ستون فقرات گردد. مشکل صافی کف پا، عموماً مادرزادی بوده و به نام نرمی مفاصل نیز معروف است. نرمی مفصل یا ligamentum laxity در ناحیه کف پا سبب می‌شود که قوس کف پا در هنگام ایستادن بر روی پا از بین برود؛ همچنین تشکیل نشدن کامل یک یا دو استخوان در ناحیه مچ و کف پا یا چسبیدن آن‌ها به یکدیگر به صورت مادرزادی نیز در تشکیل نشدن قوس کف پا مؤثر است. به این نوع صافی کف پا، صافی انعطاف‌پذیر یا flexible می‌گویند.

صافی کف پا می‌تواند منجر به بروز عوارضی نظیر بروز التهاب در رباط‌های کف پا، التهاب زردپی آشیل و زردپی ماهیچه پشتی استخوان درشت نی، شکستگی‌های فشاری در اندام تحتانی وایجاد بافت‌های مرده پوستی نابجا شود. از آنجایی که صافی کف پا بر روی نحوه قرارگیری سایر استخوان‌های بدن نیز اثر می‌گذارد می‌تواند منجر به بروز درد در مچ پا، زانوها و لگن شود.
علت صاف شدن کف پا یکى از شاخصه های اصلی حالت عضلات است.

1- ضعف عضلات

مشکل اصلی که ضعف عضلانی دارند، شل بودن رباط است. به بیان ساده تر، رباط ها یا بافت های رابط زیاد کش می آیند. در نتیجه حرکت و جنبش بیش از اندازه معمول شده، استخوان پاشنپا به داخل می چرخد و قوس پا از بین می رود.

2- عضلات زیاد

در افرادى که تون عضلانی بالایی دارند، تاندون کوتاه است و پا به سمت داخل کشیده می شود.

مرکز حرکات اصلاحی تن آسا اینستاگرام مرکز حرکات اصلاحی تن آسا : markaz.harekat_eslahi_tan_asa

مرکز حرکات اصلاحی تن آسا آدرس مرکز حرکات اصلاحی تن آسا : شیراز، ایمان شمالی، جنب بانک صادرات، ساختمان مجد، طبقه 2

مرکز حرکات اصلاحی تن آسا شماره تماس مرکز حرکات اصلاحی تن آسا :07136302826 – 09120885589

هدف ما تغییر سبک زندگی شماست

حرکات اصلاحی شیراز – حرکات اصلاحی و بررسی ناهنجاری های احتمالی بدن – آنالیز بدن – مرکز ارزیابی ترکیبات بدن – آنالیز ترکیب بدن توسط جدیدترین و دقیقترین دستگاه آنالیز بدنی – حرکات اصلاحی ( تشخیص درمان )، اختلالات اسکلتی و ارزیابی عملی ناهنجاری های جسمانی در شیراز

تعریف حرکات اصلاحی :
حرکات اصلاحی به مجموعه حرکات کششی و تقویتی اطلاق می شود که انجام آن ها ، ضمن تقویت عضلات و یا ایجاد کشش در ‌آنها ، باعث تغییر شکل در جهت اصلاح مفاصل و عضلات و در نتیجه وضعیت بدنی می شود.
یک مرکز راست قامتی و حرکات اصلاحی در شیراز وظیفه تشخیص و درمان انحراف ستون فقرات و انحراف جدی جسمی مانند : گودی کمر ، افتادگی شانه ، زانوی پرانتزی ، کف پای صاف و … میباشد.
در کودکان دبستانی و نوجوانان دوره راهنمایی در سنین رشد هستند و هنوز صفحه رشد ( اپیفیز ) استخوان هایشان بسته نشده و قابل انعطاف است ، حرکات ورزشی – اصلاحی بیشترین تاثیر را در اصلاح وضعیت قامتی دارد ، لذا توجه به حرکات اصلاحی در این سنین از اهمیت خاصی برخوردار است.

حرکات اصلاحی: بررسی وضعیت آناتومیکی (ستون فقرات، مفاصل و استخوان ها)
امروزه خیلی از افراد متعاقب شغلی که دارند یا فعالیت های نامناسبی که انجام می دهند ، در دراز مدت دچار ناهنجاری هایی می شوند. این ناهنجاری ها می تواند شدت های متفاوتی داشته باشد. پشت میز نشینی هایی که امروزه در بسیاری از شغل ها وجود دارد، شکل نامناسب و اشتباه در راه رفتن، ناهنجاری های پس از بارداری، تغییر شکل وضعیت عضلات در اثر آسیب های ورزشی و بیماری ها و … ، همه و همه در این مقوله جای می گیرند و باید برای اصلاح آنها اقداماتی انجام داد. این اقدامات تحت عنوان حرکات اصلاحی انجام می شود.
زندگی ماشینی، نشستن غلط و انجام غیر صحیح فعالیتهای روزانه سبب شده که اغلب افراد با مشکلاتی همچون قوز ستون فقرات، گودی بیش از حد کمر و … مبتلا شوند که انجام روزانه حرکات اصلاحی می تواند در درمان و جلوگیری از پیشرفت آنها موثر باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مرکز حرکات اصلاحی تن آسا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *