کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
کاریسان  -  پایگاه جامع اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای ایران
کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب

توضیحات آگهی

شماره تماس:
071-37264710 – 09172424561
وب سایت:
physiotherapy-sinateb.ir
اینستاگرام:
sinateb_physiotherapy
آدرس:
شیراز، بلوار مدرس، خیابان فضل آباد، کوچه 1

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب – درمان های دستی تخصصی، لیزر پرتوان (اسکنر)، شاک ویو تراپی، ماساژ درمانی تخصصی، مگنت تراپی، وکیوم تراپی، طب سوزنی، الکتروتراپی، لایت تراپی و … در شیراز
کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب

درمان تخصصی اختلالات اسکلتی – عضلانی و عصبی

لیست خدمات ارائه شده در کلینیک فیزیوتراپی سیناطب :

فیزیوتراپی
وکیوم تراپی
کاپینگ
تکنیک دستی
تخت ماساژ میگان
مگنت تراپی
طب سوزن خشک
تمرین درمانی
تیپینگ
شاک ویو تراپی
سوپر لیزر پرتوان
شش اتوماتیک ستون فقرات

درمان بیماری ها: روش های درمان:

درمان آسیب رباط صلیبی
درمان پارگی منیسک زانو
درمان ساییدگی زانو
درمان نرمی غضروف
درمان پیچ خوردگی مچ پا
درمان انحراف انگشت شصت
درمان شانه یخ زده
درمان پارگی عضلات شانه
درمان سنگینی و گرفتگی بین دو کتف
درمان آرنج تنیس بازان
درمان تنگی کانال مچ دست
درمان رماتیسم مفصلی
درمان بیرون زدگی دیسک
درمان لیز خوردگی مهره
درمان اسکولیوز
درمان التهاب عصب سیاتیک
درمان تعویض مفصل ران
درمان تنگی کانال نخاع گردنی

طب سوزنی
طب سوزن خشک
شاک ویو تراپی
لیزر پرتوان
مگنت تراپی (مغناطیس درمانی)
وکیوم تراپی
تیپینگ
تمرین درمانی (ورزش درمانی)
میگانوتراپی (ماساژ درمانی)
الکتروتراپی
تراکشن الکتریکال (کششی)
لایت تراپی
اولتراسوند (مافوق صوت)
درمان با دست
ای پی اس (APS)
سوپر لیزر پرتوان
مگنت تراپی
شاگ ویو تراپی

لیست بیمه هایی که طرف قرارداد با کلینیک سینا طب هستند:

خدمات درمانی
تامین اجتماعی
آموزش و پرورش(آتیه سازان حافظ)
بنیاد شهید و ایثارگران(دی)
ایران
بانک های (کشاورزی،سپه،ملت،صادرات، تجارت)

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب وب سایت کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب : physiotherapy-sinateb.ir

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب صفحه اینستاگرام : sinateb_physiotherapy

enlightenedبا نوجه به تعداد مراجعات بالای روزانه و ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان خواهشمندیم قبل از مراجعه تماس حاصل فرمایید.

ساعت کار کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب :
شنبه تا پنجشنبه : صبح ها 8:30 الی 12:30
عصرها شنبه تا چهارشنبه : 16:30 الی 19:30

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان، مشاوره و رزرو نوبت می توانید با شماره 07137264710 یا 09172424564 تماس بگیرید.

روش درمانی طب سوزن خشک​ :
سوزن خشک یا درای نیدلینگ، تکنیک پیشرفته اروپایی و آمریکایی است که تاثیر بسیار زیادی در اختلالات اسکلتی – عضلانی دارد. طب سوزن خشک تنها روش درمانی غیر جراحی است که ما از طریق آن می توانیم به عمق بدن دسترسی داشته باشیم.

روش درمانی شاک ویو تراپی :
شاک ویو تراپی دستگاهی بسیار پیشرفته است که مکانیسم آن درمان از طریق امواج صوتی با انرژی بالا جهت ترمیم بافت های آسیب دیده و بازسازی آن می باشد.

روش درمانی مگنت تراپی :
بدن انسان از تعداد زیادی سلول تشکیل شده است. مگنت تراپی با ایجاد یک میدان مغناطیسی و نفوذ به سلول ها سبب افزایش سوخت و ساز سلولی و تسهیل اکسیژن رسانی به بافت ها می شود. این امواج مغناطیسی در درمان بیماری های مختلف کاربرد دارد.

روش درمانی لیزردرمانی :
لیزر درمانی جهت ترمیم سلول ها پس از تخریب استفاده می شود. لیزر درمانی که در کلینیک فیزیوتراپی سیناطب انجام می شود به دو نوع کم توان و پرتوان یا سوپرلیزر پرتوان تقسیم می شود. سوپر لیزر پرتوان با ورود به بافت عمقی مورد نظر باعث افزایش خونرسانی به ناحیه آسیب دیده و دور شدن مواد زائد، کاهش التهاب و ترمیم می شود

روش درمانی کشش اتوماتیک ستون فقرات :
دستگاه تخصصی کشش با کشیدن ستون فقرات فشار را از روی دیسک برداشته و نوعی درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن است.

روش درمانی میگانوتراپی :
تخت میگان نوعی تخت ماساژ مخصوص با سیستم گرمایشی با بهره گیری از اصول کایروپرکتیک و انرژی درمانی است. دستگاه ماساژ میگان تاثیر بسیار بالایی در سلامت فیزیکی بدن،سلامت روانی و استرس دارد.

آسیب رباط صلیبی
رباط صلیبی از رباط های مهم زانو است که در بالا و پایین رفتن از پله و سطوح شیب دار نقش بسیار مهم و ثبات دهنده برای زانو دارد. آسیب رباط صلیبی معمولا با زمین خوردن و یا ضربه مستقیم به وجود می آید.
درمان: درمان آسیب رباط صلیبی بسته به شدت آسیب متفاوت است. در مواقعی که پارگی کامل نباشد (ضعیف تا متوسط) درمان های توانبخشی شامل فیزیوتراپی (الکتروتراپی، اولتراسوند، ورزش درمانی و…)، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی، مغناطیس درمانی (مگنت درمانی)،طب سوزنی و تکنیک دستی انجام می شود.

آسیب منیسک زانو
منیسک زانو بین دو استخوان مفصل زانو قرار دارد و مانند یک بالشتک عمل می کند. کار منیسک زانو پیشگیری از شوک های وارده به زانو و پیشگیری از آسیب به غضروف و ابتلا به ساییدگی است. پارگی منیسک زانو درجات متفاوتی دارد و بسته به درجه ی آسیب درمان صورت می پذیرد. شایعترین علامت آسیب منیسک قفل شدن زانو است.
درمان: درمان پارگی منیسک هم مانند سایر اختلالات اسکلتی – عضلانی ابتدا درمان های غیرجراحی و ایمن مانند فیزیوتراپی، طب سوزنی و لیزردرمانی و مگنت تراپی است. در صورت انجام درمان های غیرجراحی و قفل شدن مکرر زانو و خالی شدن زانو و درد شدید و غیرقابل تحمل، جراحی صورت می گیرد.

ساییدگی زانو
زانو از جمله مفصلی است که به دلیل تحمل وزن و انجام کارهای روزمره مستعد ساییدگی است. ساییدگی می تواند در غضروف بین مفاصل، سطح استخوانی و یا در محل حرکت تاندون ها به وجود آید. معمولا به دنبال بالا رفتن سن به تدریج غضروف بین دو سطح مفصلی کاهش پیدا می کند که ساییدگی نام دارد. در صورت عدم پیشگیری و افزایش فشار روی مفصل به مرور زمان در اثر حرکت سطوح استخوان روی هم ناهمواری در سطح مفصل ایجاد می شود که گاهی به شکل استخوان اضافی (استئوفیت) در عکس رادیولوژی دیده می شود. ممکن است این خارهای استخوانی گاهی کنده شده و در فضای مفصلی بیفتد که علاوه بر درد شدید باعث قفل شدن و گیر کردن مفصل زانو و ایجاد صدا در حین حرکات زانو شود.
درمان: ساییدگی زانو در حال حاضر درمان قطعی برای بهبودی کامل ندارد. اما با توجه به اینکه این بیماری پیشرونده است و در صورت عدم درمان شدت می گیرد تا حدی که ممکن است فرد هرگز قادر به راه رفتن نباشد، بنابراین انجام درمان های توانبخشی مانند : فیزیوتراپی (مادون قرمز، الکتروتراپی، مکانوتراپی)، طب سوزنی، لیزر درمانی، مگنت تراپی، تکنیک دستی و تیپینگ ضرورت دارد.

نرمی غضروف
نرمی غضروف عامل بسیاری از دردهای ناحیه جلو زانو و یا پشت استخوان کشکک می باشد.بالا و پایین رفتن زیاد از پله، حرکان اسکات در درجات بیش از 40، نشستن طولانی روی دو زانو و یا بلند شدن زیاد از روی زمین، اختلاف طول دو اندام تحتانی، انحراف کشکک به دلیل کوتاهی بافت های خارج زانو و ران می تواند باعث افزایش فشار روی مفصل کشککی- رانی شده و غضروف مربوطه را نرم ومتخلخل کند طوریکه اگر درمان مناسب صورت نگیرد به طور کامل غضروف از بین رفته و باعث ایجاد ساییدگی می گردد. شایع ترین علامت نرمی غضروف زانو (کندرومالسی) درد زانو است که هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها تشدید می شود.
درمان: پس از تشخیص علت نرمی غضروف، باید در نحوه ی حرکات و رفتار حرکتی اصلاح صورت گیرد و سپس توسط درمانی مناسب شامل طب سوزن خشک، فیزیوتراپی تخصصی و لیزر درمانی (جهت ترمیم غضروف) آسیب غضروف را به حداقل رساند.

پیچ خوردگی مچ پا
در پیچ خوردگی مچ پا، بافت نرم و رباط های مچ پا دچار آسیب دیدگی و پارگی می شوند. در پیچ خوردگی مچ پا، رباط جانبی از همه بیش تر تحت تأثیر قر ار گرفته و از علل درد مچ پا می شود. به طور کلی رباط جانبی از چرخش شدید پا و مچ پا به داخل جلوگیری می کند. وقتی این حرکت شدید و فراتر از حد تحمل رباط باشد، رباط دچار دچار پارگی می شود. به این وضعیت پیچ خوردگی مچ پا می گویند که شدت پارگی آن از حد جزئی تا پارگی کامل است. در حالت خفیف تنها باعث درد اندکی می شود اما در پارگی کامل علاوه بر درد، مچ پا دچار ناتوانی قابل توجهی می شود.
فیزیوتراپی در پیچ خوردگی مچ پا: آسیب مچ پا باید از همان ابتدا توسط یک متخصص فیزیوتراپیست معاینه شده و نوع آسیب و شدت آن به دقت شناسایی شده و درمان شود. در صورت عدم درمان به موقع و یا درمان ناقص و نادرست قطعاً مفصل مچ پا مستعد دررفتگی و پیچ خوردگی های مکرر در آینده است.
روش های درمانی مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا: فیزیوتراپی (الکتروتراپی،اولتراسوند، تمرینات اصلاحی)، طب سوزنی، لیزر درمانی، مگنت تراپی می باشد.

انحراف انگشت شست
اصطلاح هالوکس والگوس به بد شکلی شست پا می گویند. این بد شکلی به وسیله کجی انگشت شست پا به وجود می آید به گونه ای که مفصل بین اولین استخوان کف پا و بند اول انگشت شست پا درگیر می شود و شست پا به سمت انگشت مجاور خود انحراف پیدا می کند.
درمان: انجام تمرینات مخصوص که در فیزیوتراپی انجام می شود، در جهت تقویت ماهیچه های داخلی پا در جهت بهبود و پیشگیری از این اختلال کمک کننده است. گاهی این مشکل همراه با درد است که باید حتما تحت درمان لیزر پرتوان قرار گرفته تا بهبود یابد.

شانه یخ زده
شانه یخ زده عارضه ای است که با درد و خشکی و گرفتگی شانه همراه است و عدم تحرک شانه را به دنبال دارد. بروز علائم خشکی شانه به تدریج شروع و به مرور زمان تشدید می شود. در موارد شدید فرد قادر نیست دستش را پشت سرش ببرد و یا حتی بالا بیاورد.
درمان: اختلال شانه یخ زده در اغلب موارد قابل درمان است اما هرچه سریعتر درمان های توانبخشی شامل: فیزیوتراپی،طب سوزنی،تکنیک دستی،لیزر درمانی،شاک ویوتراپی انجام شود طول دوره درمان کوتاهتر و بهبودی سریعتر خواهد بود.

پارگی عضلات شانه
آسیب دیدگی عضلات شانه باعث درد شانه و بالای بازو می شود. میزان درد هنگام کشیدن دست به بالا و چرخش به سمت بیرون به بیش ترین حد ممکن می رسد. چنانچه بخش قابل توجهی از تاندون در پارگی تاندون شانه آسیب ببیند، شانه به مرور زمان ضعیف می شود.
درمان: روش های درمانی که در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب به منظور درمان پارگی تاندون شانه انجام می شود عبارتند از: فیزیوتراپی،تکنیک دستی،لیزر درمانی،طب سوزنی،مگنت درمانی.

سنگینی و گرفتگی بین دو کتف
دردهای سوزشی بین دو کتف از رایج ترین دردهایی است که اغلب افراد آنرا تجربه می کنند. گاهی اوقات به علت فعالیت بیش از حد عضلات یا طولانی ماندن در یک وضعیت خاص ایجاد می شود.این حالت بیشتر در خانم های خانه دار، کارمندان پشت میز نشین، آرایشگران و ورزشکاران دیده می شود.
در این حالت یک نقطه ی دردناک و حساس پشت کتف قرار دارد، یعنی جایی که به پایین ستون فقرات گردنی نزدیک است. از سایر نقاط شایع این درد در پشت کتف، کناره داخلی کتف یعنی بین کتف و ستون فقرات سینه ای است.
با پیشرفت بیماری، درد به پشت، بغل گردن، پشت و جلوی قفسه سینه، شانه، بازو و حتی انگشتان دست هم می رسد.
درمان: فیزیوتراپی نقش بسیار مهمی در درمان این اختلال دارد. فیزیوتراپ با آموزش، اصلاح وضعیت بدن و تجویز تمرینات ورزشی به درمان این بیماری کمک می کند.
روش های درمانی که در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب به منظور درمان اختلال سنگینی و گرفتگی بین دو کتف انجام می پذیرد شامل: فیزیوتراپی ( الکتروتراپی، ورزش درمانی، جریان مادون قرمز )، طب سوزنی، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی، کاپینگ می باشد.

آرنج تنیس بازان
درد آرنج در قسمت بیرونی آن به دلیل اینکه بیشتر در ورزشکاران تنیس شایع است به نام آرنج تنیس بازان معروف شده است. این عارضه ناشی از التهاب عضلات بازکننده مچ دست و انگشتان است. التهاب تاندون عضلات خارج ساعد که از بالای آرنج شروع می شود را ضایعه تنیس البو می گویند. معمولاً بیماران برای برطرف کردن درد آمپول کورتون تزریق می کنند. لازم به ذکر است که تزریق آمپول کورتون درد را برای مدت کوتاهی تسکین می دهد. حال اگر بیمار به محض رؤیت علائم به منظور تشخیص و درمان به فیزیوتراپی مراجعه کند علاوه بر نتیجه بخش تر بودن درمان، جلوی پیشرفت بیماری را می گیرد.
درمان: اگر درد برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و باعث محدود شدن فعالیت روزمره و ضعف و کرختی شود بیمار باید سریعاً به پزشک مراجعه کند و از طریق فیزیوتراپی، لیزر درمانی، شاک ویوتراپی و طب سوزنی به درمان این عارضه بپردازد.

تنگی کانال مچ دست
تنگی کانال مچ دست که به آن سندرم تونل کارپال می گویند، در اثر افزایش فشار در کانال مچ دست به وجود می آید که این فشار باعث چسبندگی تدریجی عصب در داخل کانال مچ دست شده و علائم آزار دهنده ای ایجاد می کند. هر زمانی که دست فرد در طولانی مدت در حالتی غیر استاندارد قرار بگیرد احتمال بروز تنگی کانال مچ دست افزایش می یابد.
درمان: اکثر افراد مبتلا به عارضه تنگی کانال مچ دست با انجام فیزیوتراپی به خوبی درمان می شوند. اما میزان موفقیت در درمان این عارضه به پیروی بیمار از برنامه درمانی دارد. به عنوان نمونه تا زمان رفع علائم عارضه از انجام هر فعالیتی که درد را تحریک می کند و افزایش می دهد خودداری کند.
روش درمانی مناسب جهت درمان این عارضه عبارتند از: فیزیوتراپی (الکتروتراپی، اولتراسوند، مادون قرمز، پارافین)، طب سوزنی، لیزر درمانی، تیپینگ.

رماتیسم مفصلی
رماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) یک بیماری خود ایمنی، یعنی بیماری ای است که به موجب آن، سیستم ایمنی به بافت های خود حمله می کند و باعث ایجاد درد و التهاب در مفاصل می شود و سایر اعضای بدن نیز می تواند تحت تأثیر قرار بگیرد.
زمانی که فرد دچار بیماری خود ایمنی می شود، سیستم ایمنی به جای حمله به عوامل خارجی مثل عفونت، به بافت های سالم بدن حمله می کند. در اغلب موارد بیماری رماتیسم مفصلی از انگشتان دست شروع می شود و با پیشرفت بیماری مفاصل بالاتر مثل آرنج و شانه و همچنین مفاصل اندام تحتانی (لگن، زانو، مچ پا) درگیر می شود.
گاهی رماتیسم مفصلی از سنین خیلی پایین شروع می شود که به آن رماتیسم جوانان می گویند. هرچه درگیری در سنین پایین تری اتفاق بیفتد پیشرفت و شدت بیماری بیش تر می شود. علت اصلی ابتلا به این بیماری در سنین پایین تر زمینه ارثی می باشد. در اغلب موارد سنین بین 40 تا 60 سال به این بیماری مبتلا می شوند.
درمان: از آنجا که بیماری رماتیسم، بیماری پیشرونده است و در صورت درمان نکردن بیماری از طریق توانبخشی باعث تخریب مفاصل و محدودیت تدریجی و از بین رفتن عملکرد طبیعی مفصل می شود، انجام درمان های توانبخشی ضرورت دارد.
درمان های توانبخشی که به منظور کنترل بیماری رماتیسم انجام می شود عبارتند از: فیزیوتراپی (الکتروتراپی، پارافین، مادون قرمز، تمرین درمانی)، طب سوزنی، لیزر درمانی، تیپینگ، مگنت درمانی

بیرون زدگی دیسک
بین مهره های ستون فقرات، دیسک به صورت کیسه هایی از مایع وجود دارد که باعث حرکت راحت ستون فقرات در خم و راست شدن می شود. هم چنین باعث جلوگیری از ضربه به مهره های ستون فقرات می شود. هنگام بلند کردن اجسام سنگین یا نشستن های طولانی مایع داخل دیسک بیرون می زند که به آن پارگی یا بیرون زدگی دیسک می گویند.
درمان: با توجه به اینکه بیرون زدگی دیسک درجات مختلفی دارد،بنابراین درمان هرچه سریعتر دیسک کمر ضروری است و حتی در مواقع خفیف تا متوسط در صورت درمان زود هنگام کاملاً قابل بهبود است.
نکته قابل توجه این است که بسیاری از بیماران با روش های غیر جراحی قابل درمان هستند و نیازی به شکافته شدن ستون فقرات و عوارض ناشی از جراحی نیست. بنابراین بی خطرترین و بهترین گزینه ی درمان جهت بیماران با آسیب دیسک کمر، درمان های غیر جراحی شامل: فیزیوتراپی (مادون قرمز، تمرین درمانی)، مگنت تراپی، طب سوزنی، لیزر درمانی وتکنیک دستی است.

لیز خوردگی مهره
لیزخوردگی مهره کمر که به آن اسپوندیلوزیس می گویند به معنی سرخوردن یک مهره روی مهره زیرین است.
لیزخوردگی مهره درجات مختلفی دارد:
درجه 1: این نوع لیز خوردگی خفیف می باشد و در صورت نداشتن درد، نیاز به درمان ضروری نیست.
درجه 2: شدت لیزخوردگی در این نوع، متوسط است و حتماً نیاز به درمان جهت پیشگیری از پیشرفت لیزخوردگی دارد.
درجه 3: این نوع لیزخوردگی شدید می باشد و در صورت عدم درمان ممکن است منجر به جراحی شود اما در صورت عدم درمان ممکن است منجر به جراحی شود اما در صورت درمان به موقع، قابل کنترل است.
درجه 4: این نوع لیزخوردگی بسیار شدید است و در اکثر مواقع نیاز به جراحی و فیکس کردن مهره با پلاتین دارد.
درمان: از آنجا که مهره های کمر قسمت مرکزی بدن و همانند ستون بدن است، بنابراین جابه جایی مهره ها باعث تخریب و آسیب قسمت های دیگر بدن می شود. عدم درمان جابه جایی مهره ها، عوارض خطرناکی را به دنبال دارد. از جمله درمان های این اختلال: فیزیوتراپی (مادون قرمز، اولتراسوند، الکتروتراپی، تمرین درمانی)، لیزر درمانی، طب سوزنی، تیپینگ، مگنت درمانی

اسکولیوز
انحراف غیر طبیعی ستون فقرات به سمت راست یا چپ را اسکولیوز می گویند. اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات ممکن است در ناحیه ی گردنی، سینه ای و یا کمری ستون فقرات رخ دهد. اسکولیوز به دو شکل C و S می باشد که بسته به شدت جهت انحراف، درمان های متفاوتی دارد.
تشخیص و درمان: تشخیص و درمان زود هنگام، نقش بسیار مهمی در کنترل و بهبود این اختلال دارد. تشخیص این اختلال به ویژه در کودکان در بسیاری از مواقع از جراحی های آینده جلوگیری می کند. اما به طور کلی روش های درمانی انحراف ستون فقرات با توجه شدت آن به دو دسته روش های جراحی و غیر جراحی تقسیم می شود.
در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی سیناطب معاینه ستون فقرات توسط متخصصین فیزیوتراپی به صورت رایگان جهت تشخیص اختلال اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات، انجام می گیرد.
تکنیک های تخصصی غیر جراحی که جهت درمان این اختلال انجام می شود عبارتند از: فیزیوتراپی (الکتروتراپی،تمرین درمانی،مادون قرمز)، طب سوزنی، تکنیک دستی، لیزر درمانی، تیپینگ، بریس

التهاب عصب سیاتیک
عصب سیاتیک بلندترین عصب بدن است که از ناحیه ی پایین ستون فقرات به دو شاخه تقسیم شده و هر شاخه وارد یکی از پاها می شود و از لحاظ حسی و حرکتی اندام های تحتانی را عصب دهی می کند. این عصب می تواند در نواحی مختلفی دچار مشکل و یا فشار و به دنبال آن اختلال در خونرسانی شود. که به دنبال آن قسمت هایی از اندام تحتانی که توسط آن عصب دهی می شود دچار مشکل حسی یا حرکتی و یا هر دو می شود. اولین جایی که عصب سیاتیک ممکن است دچار آسیب شود در محل کانال مهره ای و قبل از دو شاخه شدن عصب است. گاهی عصب سیاتیک از ناحیه زیر زانو دچار گرفتگی می شود که در این موارد ممکن است افتادگی مچ پا اتفاق بیفتد.
درمان: آسیب عصب سیاتیک با توجه به اینکه بزرگترین عصب بدن است ممکن است در صورت عدم درمان باعث ناتوانی در حرکت شود.
روش های درمانی مناسب به منظور پیشگیری و درمان آسیب عصب سیاتیک عبارتند از: فیزیوتراپی، طب سوزنی، مگنت درمانی، لیزر درمانی، تکنیک دستی، تیپینگ، شاک ویو تراپی.

تعویض مفصل ران
عمل جراحی تعویض مفصل ران به چند صورت انجام می گیرد:
تعویض کامل مفصل: حفره لگن و سر استخوان برداشته می شود و توسط پروتز جایگزین می گردد.
تعویض نیمه مفصل: فقط سر استخوان ران عوض می شود.
تعویض سطح مفصل: فقط قسمت سطحی مفصل برداشته می شود و بقیه قسمت ها دست نمی خورد.
درمان بعد از جراحی: درمان های توانبخشی که شامل فیزیوتراپی،طب سوزنی،لیزر درمانی،تیپینگ و مگنت درمانی می شود بعد از جراحی تعویض مفصل ران بسیار ضروری است و در صورت انجام نشدن آن ها ضعف و کوتاهی و خشکی مفاصل باقی می ماند و عمر پروتز کوتاه می شود. انجام تمرینات و استفاده از عصا یا واکر (وسیله کمکی) بسته به سن بیمار، تکنیک جراحی و وضعیت بیمار متفاوت است.

تنگی کانال نخاع گردنی
مشکل تنگی کانال نخاع گردن ناشی از تخریب و فرسایش مهره های گردنی است. هنگامی که کانال نخاعی تنگ می شود محل عبور نخاع باریک شده و عملکرد نخاع را تحت تأثیر قرار می دهد. فشار روی نخاع باعث ایجاد علائمی مثل بی حسی دست و دردهای تیر کِشنده می شود. در صورت شدت زیاد ضایعه حتی روی عملکرد پاها هم تأثیر می گذارد و گاهی منجر به بی حسی پاها و عدم کنترل در راه رفتن می شود.
درمان: نخاع در گردن به دلیل کنترل و عصب رسانی دست ها و پاها بسیار حائز اهمیت است. درمان دیرهنگام تنگی کانال نخاعی باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری مثل ضعف دست ها و پاها می شود. درمان تنگی کانال نخاعی شامل: فیزیوتراپی،طب سوزنی،مگنت درمانی،لیزر درمانی،تکنیک دستی و تیپینگ می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کلینیک تخصصی فیزیوتراپی سینا طب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *